Úvod Články & zajímavosti Často kladené otázky k elektronům a alu kolům

Často kladené otázky k elektronům a alu kolům

Co jsou to alu kola ?

Alu kola (někdy také elektrony) jsou kola vyrobena ze slitin hliníku nebo hořčíku (existují také kombinace obou). Tyto kola jsou lehčí než normální kola. Nabízejí lepší vedení tepla a často také líbivý vzhled.

Jaké jsou výhody alu kol?

Váha
Většina elektronů je lehčí než obyčejná ocelová kola. Nízká váha značně zlepšuje manipulaci při řízení. Celkové odlehčení vozidla napomáhá snížení spotřeby paliva.

Tepelná vodivost
Výborná tepelná vodivost alu kol pomáhá odvádět teplo od brzd, tím se snižuje možnost selhání brzd v důsledku přehřátí.

Alu kola mají oproti svým levnějším konkurentům velké množství výhod. Pro někoho je nejdůležitější vzhled, někdo jiný zase dává přednost funkčnosti.Velká spousta elektronů má svůj specifický a originální design, některé dokonce více barev. Někoho potěší nízká hmotnost, odolnost vůči korozi nebo snížená náchylnost vůči ohýbání a deformaci. Díky lepšímu odvodu tepla alu kola šetří vaše pneumatiky, nehledě na lepší chlazení disků a bubnů. Pro ty, kdo si chtějí pořídit moderní bezdušové pneumatiky, jsou elektrony také skvělou volbou. Jsou totiž zcela vzduchotěsné.

Jaká je cena alu kol ?

Jak je známo, s kvalitou stoupá cena. Výroba kol z lehkých slitin je nákladnější než výroba kol ocelových, proto alu kola nebývají v základní výbavě automobilů. Nicméně na trhu se pohybuje široké množství elektronů, takže není problém si elektrony dokoupit k téměř jakémukoliv autu. Samozřejmě u dražších modelů a luxusních aut jsou alu kola v základní výbavě.

Jak chránit kola před zloději ?

Majitelé drahých alu kol se mnohdy stávají terčem zlodějů, proto je vhodné pořídit si uzamykatelné matice, které odemknete pouze speciálním klíčem.

Jaké jsou výrobní technologie elektronů ?

Většina alu kol je výraběna pomocí forem, ale některá jsou kovaná. Kovaná kola jsou lehčí, silnější ale také mnohem dražší než kola litá.

Co jsou to hořčíková kola ?

Hořčíková kola jsou lehčí než hliníková i ocelová (5-9 kg v závislosti na velikosti) . Používají se především pro závodní auta. Bohužel, horčíková kola mohou velmi lehce začít hořet, a je obtížné je uhasit. Proto byly na některých závodech úplně zakázány. Takže tyto kola nelze doporučit pro většinu silničních vozidel. Navíc jsou hodně drahá a některé typy mají nízkou odolnost vůči korozi.

Potřebuji k elektronům speciální pneumatiky ?

Ne. V tomto ohledu není mezi ocelovými a alu koly žádný rozdíl. Lze používat standartní pneumatiky.

Je nutné spolu s alu koly používat i bezdušové pneumatiky ?

Není to nezbytné, ale bezdušové pneumatiky jsou s alu koly zcela kompatibilní.

Pokud si pořídím lítá kola, je potřeba kola vyvážit a sladit ?

Ano. Stejně jako u kol ocelových je vyvážení nutné. Zabráníte tím nerovnoměrnému opotřebení pneumatik.

Jak mám pečovat o své nové elektrony ?

Pokud budete kola čistit, je vhodní použit jemné mýdlo, čistou vodu a neabrazivní utěrku. Vyvarujte se použití chemikálií, domácích čistících prostředků a saponátů.Zpět na seznam článků

TOPlist